Proč věříme nesmyslům a těžko měníme názor

FORMA:
Prezenční, jednodenní kurz (3 hodiny)

V kurzu Proč věříme nesmyslům a těžko měníme názor aneb kognitivní překážky přenosu informací na VŠ probereme komunikační proces a různá zkreslení, která se nutně dějí při snaze sdělit jakoukoliv informaci.

Budeme se soustředit na různé kognitivní překážky nějakého “objektivního” zhodnocení přijímaných informací – stereotypy, informační bubliny, konfirmační bias, různé jiné typy kognitivních zkreslení.

Budeme se také věnovat procesu přijímání nových informací, vytváření názoru a jeho změny atd. To vše lze aplikovat na výukový proces, jak studenty něco naučit a minimalizovat zkreslení, ale i na širší sociální realitu, jak fungují dezinformace, proč mají různí lidé zcela různé “pravdivé a objektivní názory” apod.

Termíny kurzu:

aktuálně není termín kurzu vypsán

Máte o náš kurz zájem a není k dispozici vhodný termín? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás na kurzy@rek.zcu.cz

Kurz byl vytvořen v rámci ESF II projektu Západočeské univerzity v Plzni