Kurz tvorby automaticky čtených učebních pomůcek (AČUP) v systému ARET

Naučte se tvořit a spravovat automaticky čtené učební pomůcky!

FORMA:
E-learning, podrobné informace a přihlášky: Ing. Zbyněk Zajíc, Ph.D., Katedra kybernetiky Fakulty aplikovaných věd ZČU +420 37763 2561 zzajic@ntis.zcu.cz
ID
3194

Cílem tohoto kurzu je seznámit jeho účastníky s metodikou pro tvorbu a správu automaticky čtených učebních pomůcek (AČUP) pomocí systému ARET (ww.aret.zcu.cz). Jedná se především o podmínky, které je třeba dodržet pro korektní automatický překlad z textu na mluvenou řeč. Dále je představeno prostředí pro prohlížení takto vytvořených učebních pomůcek.

Kurz je určen pro učitele základních škol, sociální pracovníky pro práci se zrakově postiženými dětmi a rodiče dětí se zrakovým postižením.

logo2_male s cislemObsah:

1. Úvod
2. Možnosti programu ARET
3. Text a jeho formátování
4. Matematické výrazy řádkové
5. Matematické výrazy složitější
6. Speciální znaky v textu (matematické a fyzikální proměnné, speciální výrazy, zkratky)
7. Přidávání nových témat, zpráva témat

Volitelně:
1. Nástroj
2. Praktická ukázka vytvoření a zpracování vlastní učebnice AČUP
3. Ovládání systému ARET z pohledu žáka

Podrobné informace a přihlášky:
Ing. Zbyněk Zajíc, Ph.D.
Katedra kybernetiky Fakulty aplikovaných věd ZČU
zzajic@ntis.zcu.cz

Systém ARET vznikl jako výsledek projektu CZ.1.07/1.2.00/08.0021, který byl spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

logolink