Společenská relevance výzkumu ve světle otevřeného přístupu

FORMA:
3 hodiny

V rámci semináře určeného akademickým (popř. vědeckým) pracovníkům a doktorandům FPE ZČU budou nejprve představeny základní principy hodnocení společenské relevance výzkumu v rámci tzv. Modulu 3 na národní úrovni, a to i ve vztahu k problematice otevřeného přístupu. Na základě zkušeností lektora budou prezentovány a diskutovány poznatky z odpovídajícího mezinárodního hodnocení, které na ZČU proběhlo v roce 2020. Následně bude ve spolupráci s přítomným zástupcem vedení FPE  věnována pozornost vnitrofakultní rovině této problematiky s ohledem na existující vnitřní metodiku a pilotní hodnocení realizované na jaře 2022 včetně přesahů směrem k odměňování pracovníků. Diskutovány budou i další perspektivy a možnosti v této oblasti.

Termín školení:
pátek 9. 12. 2022, 10:00 – 13:00, místnost CH 204, Chodské náměstí 1
Bude přenášeno také on-line přes Google Meet.

Školení  je realizováno v rámci projektu Rozvoj kapacit a prostředí pro posílení mezinárodní, mezisektorové a mezioborové spolupráce ZČU

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014627