Základy psychohygieny a práce se stresem

Naučte se každodenní péči o vlastní psychickou pohodu.

ZAČÁTEK:
11/03/2024
FORMA:
jednodenní kurz (prezenční setkání 3 hodiny)

Udržení psychické pohody, zdraví a výkonnosti nejen v práci, ale i v osobním životě může být pro mnohé náročné. Zcela nový rozměr a význam osvojení si základních návyků psychohygieny přinesla potřeba distanční výuky/práce v souvislosti s uzavřením škol v rámci epidemiologické situace. Pro některé jedince byla výuka/práce na dálku zcela nepoznaným světem a významným zdrojem stresu.

Kurz provede účastníky základními návyky, které je možno implementovat do každodenní péče o vlastní psychickou pohodu, které pomáhají s redukcí stresu a efektivním oddělením pracovního a soukromého života. Základní techniky si účastník prakticky vyzkouší. Po absolvování kurzu bude účastník ovládat základní techniky psychohygieny a bude schopen je efektivně implementovat do vlastní praxe i života. Kurz účastníky seznámí s významem pocitů a potřeb ve vlastním životě (osobním i pracovním), s tím, co se v nás při stresu děje, s příčinami konfliktů a nedorozumění, s praktickými tipy na zvládání stresu a s problematikou prevence přetížení a vyčerpání.

Termín kurzu:

pondělí 11. března 2024, 12:00 – 15:00, UL 601 (6. patro budovy Fakulty strojní)

Koordinátor kurzu: Helena Hasnedlová, hasnedlh@rek.zcu.cz, 737 472 326, 377 631 910

Máte o náš kurz zájem a nevyhovují vám termíny? Neváhejte nás kontaktovat pro individuální konzultace. Zároveň nabízíme možnost uskutečnění kurzu pro skupinky zájemců – rádi se s vámi domluvíme na termínu a místě konání, které bude nejvíce vyhovovat vám.

Kontaktujte nás: kurzy@rek.zcu.cz

Kurz byl vytvořen v rámci ESF II projektu Západočeské univerzity v Plzni