doc. PhDr. Hana Kasíková, CSc.

Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obor pedagogika – čeština (1972-1977). Další vzdělávání: JASPEX, postgraduální studium vysokoškolské pedagogiky, Praktikum literárně dramatické výchovy (ARTAMA), postgraduální studium dramatické výchovy (DAMU). Výzkumné a studijní pobyty: Fulbrigtovo stipendium pro výzkum (Univerzita Minnesota), stáže na Univerzitě Krakov, Universita Northumbria, Universita Newcastle, Vysoká škola pro umění ( Kunst Hogschool) Utrecht, Universita Lancaster,  Universita Warwick. Od r. 1977 pracuje na Katedře pedagogiky FF UK: studijní pobyt, aspirantura, odborná asistentka, docentka. Odborný garant učitelské přípravy na FF UK. Členka vědecké rady FF UK, oborové rady oboru pedagogika na FF UK, výchovná dramatika (DAMU), aplikovaná lingvistika (FF UK). Částečný úvazek na Katedře výchovné dramatiky DAMU (1993- 2009).Externí učitel Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (1992- 1996), částečný úvazek na SOŠ dopravní (1977 – 1984) a ZŠ (1992). Lektorka Ústavu pro rozvoj a výzkum školství PedFUK Praha. (Školský management). Přednášky a vedení kursů pro ředitele, učitele a další pedagogické pracovníky, konzultantka, odborný garant  a lektorka programů vzdělávajících učitele, poradce na mentorka na ZŠ a SŠ. Výuka v zahraničí (Rakousko, Norsko, Maďarsko, Slovensko, Portugalsko, USA, Kanada, Polsko, Finsko,Chorvatsko), prezentace na mezinárodních konferencích (Brazílie, Malajsie, Španělsko, Norsko aj.). Vedení diplomových prací. Vedení doktorandů. Vyučující v kursech celoživotního vzdělávání na FF UK a Univerzity 3.věku. Zapojení ve výzkumných úkolech a  grantech zaměřených na výzkum vyučování, učitelské profese (Katedra pedagogiky FF UK, DAMU, PřFUK) a žákovské populace ( PedF UK – Pražská skupina školní etnografie), řešitelka a spoluřešitelka grantů GAČR a FRVŠ, grantů MŠMT. Členka redakční rady Pedagogické orientace, Moderního vyučování, Tvořivé dramatiky, recenzentka časopisu Pedagogika, Pedagogické orientace, Orbis Scholae aj. Editorka nakladatelství RAABE. Současné odborné zaměření Obecná didaktika, školní didaktika, kooperativní učení, diverzita a edukace, inkluzívní vzdělávání, učitelské vzdělávání.