Mozek, mikrostruktura paměti a neurální reprezentace okolního světa

Ponořte se s námi do tajů lidského mozku a zjistěte, jak funguje naše paměť.

Začátek

28/02/2018 - 14:00

Konec

28/02/2018 - 16:00

Univerzitní 20, Plzeň, UI 127   Zobrazit mapu

Svět okolo nás je velmi komplexní a jeho mentální uchopení a interakce s ním je klíčová pro přežití jedince i druhu. Nervový systém přijímá a analyzuje mnoho smyslových vjemů současně, ukládá podstatné informace ve specializovaných neuronových sítích a při vybavování vzpomínek pak vše související integruje ve smysluplný celek. Jaké druhy paměti vlastně máme – od těch společných s bezobratlými, až k jiným, o nichž se domníváme, že jsou vyhrazené pouze nám? Jak jsou aspekty okolního světa reprezentovány na úrovni jednotlivých neuronů, jejich populací i funkčních okruhů?

Přednáška bude zaměřena na organizaci paměti formou neurálních reprezentací- od elementárních v senzorickém systému k vysoce komplexním jako je reprezentace prostoru v hipokampu či chápání činnosti jiných subjektů v zrcadlovém systému mozku. Diskutovány budou též nové experimentální metody studia mozku a možnosti ovlivnění jeho činnosti.

Vstup na akci je zdarma.
Online přenos naleznete ZDE.

Akce se koná ve spolupráci oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání a Fakulty pedagogické.

KONTAKT:

PhDr. Lucie Rohlíková, Ph.D.

Celoživotní a distanční vzdělávání

Západočeská univerzita v Plzni