Příchod vlků očima venkovana a státní ochrany přírody

Je v Čechách dost místa pro lidi i pro vlky? Přijďte to zjistit na naší přednášku.

Začátek

21/05/2019 - 17:00

Konec

21/05/2019 - 19:00

Univerzitní 22, UP 101   Zobrazit mapu

Příchod vlků do Česka jitří staré vášně. Jedni se radují z návratu divoké přírody, další ve vlcích vidí nebezpečné konkurenty a jiní se oprávněně obávají o své živobytí.
Je v Čechách dost místa pro lidi i pro vlky? A je možné s vlky žít a kolik nás to bude stát?
Přednáškou vás provedou tři účinkující. František Groessl z Českého svazu ochránců přírody Libosváry, který se na problematiku podívá z pohledu člověka žijícího na venkově. Dále RNDr. Tomáš Peckert, Ph.D., ředitel CHKO Český les a regionálního pracoviště AOPK ČR a RNDr. Milena Prokopová, Ph.D., vedoucí Oddělení sledování stavu biodiverzity CHKO Český les a regionálního pracoviště AOPK ČR, kteří se zaměří na návrat vlků a státní ochranu přírody.

Obsah přednášky:

Kdo jsou vlci, jejich život a místo v přírodě
Situace v Německu
Vlci a myslivost
Vlci a lesnictví
Vlci a zemědělství
Zabezpečení hospodářských zvířat před útoky vlků
Pastevečtí psi

Jaká je aktuální situace vlků v ČR a Plzeňském kraji?
Role a možnosti státu
Jaká je budoucnost vlků v kulturní krajině z pohledu státní ochrany přírody?

Termín: 21. 5.  2019,  17:00 – 19:00 (včetně diskuze)

Místo konání: budova Fakulty strojní, Univerzitní 22, UP 101

Přednáška je zdarma, nutné je však se přihlásit.

merta@rek.zcu.cz