Václav Bělohradský - Akademická svoboda ve fragmentovaném světě

Konec

15/02/2023 - 19:00

Veleslavínova 342/42, Plzeň   Zobrazit mapu
Není akademická svoboda jen výmluva pro sladké „dolce far niente“ vědců na ústavech a vyučujících na vysokých školách? Dozvíte se při přednášce filozofa a sociologa Václava Bělohradského.

Vstup: zdarma
Určeno pro: studenti, zaměstnanci, veřejnost
Kontakt: Naděžda Hlaváčková, KFI FF, 777 01 05 01

Místo: aula Fakulty pedagogické (VC 301), Veleslavínova 342/42

Akademická svoboda jako vynález bílé Evropy v 19. a 20. století – podmínka a hranice dialogu s kulturou těch druhých. Jak se akademická svoboda proměňuje v časech #metoo, cancel culture a manažerského vedení univerzit? A jak by se měla proměnit?

Václav Bělohradský je český filozof a sociolog žijící od roku 1970 v Itálii a působící od roku 1989 též v Česku. Je řazen k postmoderním myslitelům a tzv. autentickým žákům Jana Patočky.

Po přednášce bude následovat panelová diskuse, na níž vystoupí řečníci z Filozofického ústavu Akademie věd ČR a katedry filozofie Fakulty filozofické ZČU: Martin Brabec, Václav Bělohradský, Jitka Paitlová a Martin Profant.

nadezdah@students.zcu.cz