On-line kurzy zařazené na této stránce jsou stále otevřené a zdarma přístupné zaměstnancům ZČU. Pro přístup do on-line kurzů je potřeba se přihlásit.

Adobe Connect

Kurz je věnován aplikaci Adobe Connect, který je jedním z mnoha nástrojů pro tvorbu webinářů.

Bezpečné používání internetu

Internet nás v dnešní době provází na každém kroku. Jak se ale v tomto specifickém světě pohybovat bezpečně?

Ekonomický informační systém Magion

Naučte se pracovat s ekonomickým systémem Magion a vyhněte se tak zbytečným chybám při jeho užívání!

Hodnocení pracovníků na pozadí týmové spolupráce

Objevte specifika a výhody kooperace v rámci pracovních týmů.

Informační systémy na ZČU

Seznamte se s nejdůležitějšími informačními systémy provozovanými na ZČU.

Informační zdroje a služby IS ZČU

Pojďte se seznámit s informačními systémy, které Západočeská univerzita provozuje!

Komunikace s kolegy a podřízenými

Naučte se efektivně komunikovat a pronikněte do tajů celého komunikačního procesu.

Konstruktivismus v praxi VŠ (otevřený on-line kurz)

Jak motivovat a zaujmout studenty? Jak studenty naučit týmové spolupráci? Jak podporovat tvůrčí myšlení?

MS Excel pro zaměstnance

Přestaňte konečně sčítat čísla z Excelu na kalkulačce a zjednodušte si práci s tabulkami!

MS Powerpoint pro zaměstnance

Naučte se vytvářet působivé prezentace v aplikaci MS Powerpoint.

MS Word pro zaměstnance

Stále bojujete s Wordem a každá sebemenší úprava textu je pro vás náročným oříškem? Díky tomuto kurzu se i vy můžete stát odborníkem na editaci textu!

Osobní bibliografická databáze

Naučte se pracovat s osobní bibliografickou databází.

Osobnostní profil – jak využít svých silných stránek při vedení týmu

Identifikujte vaše osobnostní předpoklady pro výkon náročné pracovní role akademického pracovníka a vedoucího pracovníka v akademickém prostředí.

Popularizace vědy

Máte pocit, že váš obor je v očích veřejnosti a především žáků základních a středních škol málo atraktivní? V tomto kurzu získáte mnoho tipů, jak na jeho popularizaci!

Práce tutora v LMS Moodle

Chcete se seznámit se specifiky tutorského vedení on-line kurzu?

Pracovní motivace

Naučte se lépe motivovat své podřízené.

Příprava interaktivních materiálů pro žáky základních a středních škol

Pojďte se naučit, jak připravit pro žáky takové interaktivní multimediální materiály, které je skutečně zaujmou a poučí.

Průvodce pro začínajícího vědce

Vstupte do vědeckého světa a objevte, co všechno vás v něm čeká.

Psychohygiena pro vedoucí pracovníky a vedoucí týmů

Pronikněte do tajů duševní hygieny a zkvalitněte si její pomocí pracovní i soukromí život.

Sekretářka v IS/STAG

Jak na akademický rok v informačním systému studijní agendy?

Školení pro lokální správce IT

Co vše musí lokální správce znát a co zahrnuje jeho činnost?

Správa projektů

Příprava žádosti a řešení realizovaného projektu krok za krokem.

Studijní referentka v IS/STAG

Naučte se pracovat v informačním systému studijní agendy!

Úvod do IT ZČU pro zaměstnance

Potřebujete pomoct s orientací v informačním systému ZČU a se základními IT službami? Neváhejte využít tento kurz jako základního průvodce!

Vizuální styl ZČU

Seznamte se se zásadami používání znaku, loga či logotypu Západočeské univerzity.

Vydávání odborných publikací na ZČU – otevřený kurz

Vydejte se na exkurzi do Vydavatelství Západočeské univerzity.

Vyučovací metody na vysoké škole

Zjistěte, jaké vyučovací a hodnoticí metody lze uplatnit ve vysokoškolské výuce.