Zajímáte se o výzkum v pedagogice? Přijďte 8. 2. 2017 na první z cyklu seminářů metodologie pedagogického výzkumu!

Začátek

08/02/2017 - 10:00

Konec

08/02/2017 - 12:00

Fakulta pedagogická ZČU, Klatovská 51 Plzeň, místnost KL 302   Zobrazit mapu

Cyklus seminářů metodologie pedagogického výzkumu vol.1

Rádi bychom vás pozvali na cyklus seminářů metodologie pedagogického výzkumu, v rámci něhož jsou připraveny tři zajímavé přednášky předních českých odborníků. Semináře jsou určeny akademickým pracovníkům a studentům se zájmem o rozšíření znalostí v oblasti metodologie pedagogického výzkumu.

vol. 1 – Smíšený výzkum (Mixed Method Research) a jeho možné aplikace pro výzkum v oblasti vzdělávání vol. 2 – Metodika 3A: obsahově zaměřené zkoumání výuky a kvality učebního prostředí  vol. 3 – Pedagogický výzkum digitálních technologií ve vzdělávání a digitální technologie v pedagogickém výzkumu

První seminář proběhne ve středu 8. února 2017 od 10 do 12 hodin v budově Pedagogické fakulty ZČU na Klatovské 51. Přednášet bude doc. PaedDr. Ludvík Eger, CSc., působící na Fakultě ekonomické ZČU.

Anotace přednášky: Smíšený návrh výzkumu se stále častěji používá v řadě výzkumných oblastí. Stal se již etablovaným a legitimním metodologickým přístupem a je uznáván řadou výzkumníků, expertů a akademiků. Někteří autoři jej považují za třetí hlavní paradigma výzkumu. V české literatuře, například viz Hendl (2008) či Reichel (2009) je již uveden, ale není zejména pro oblast designu výzkumu rozpracován tak, jak je tomu v publikacích vydaných ve stejnou dobu v uznávaných nakladatelstvích jako SAGE apod. Domníváme se, že v ČR teprve dochází k etablování tohoto výzkumného přístupu, který je v praxi stále více využíván, a to mimo jiné i v oblasti vzdělávání.

V přednášce budou prezentovány čtyři hlavní designy smíšeného výzkumu včetně klíčových rozhodnutí pro jejich výběr. Dále náměty ze světově uznávané publikace Wiersma, Jurs (2009) Research Methods in Education. Následovat budou náměty pro formulování smíšeného výzkumu a nakonec dvě případové studie z výzkumu autora s využitím designu smíšeného výzkumu v oblasti vzdělávání.

KONTAKT PhDr. Lucie Rohlíková, Ph.D. Ústav celoživotního vzdělávání Západočeská univerzita v Plzni

Obrázek: Research Autor: NY – http://nyphotographic.com/ CC BY-SA 3.0

lrohlik@ucv.zcu.cz