AI generované simulace: Nadesignujte si interaktivní vzdělávací zkušenost

Workshop se zaměří na specifické postupy při tvorbě a optimalizaci architektury promptů i na seznámení s multimodálními schopnostmi generativní AI. Ty umožňují kombinovat text, obraz a další formy obsahu k vytvoření bohatších a interaktivnějších vzdělávacích materiálů. Klíčovým aspektem bude objevování způsobů, jak můžeme AI využít k vytvoření skutečně personalizované a interaktivní vzdělávací zkušenosti. Závěrečná část pak bude věnována step-by-step designu právě takové AI generované simulace, která studentům pomůže rozvíjet specifické kompetence. Předpokladem pro účast je alespoň základní znalost práce s nástroji generativní AI a vytvořený účet na ChatGPT (možno i neplacený).

Mgr. Martin Richter

Spoluzakladatel, lektor a předseda spolku Aignos, který se věnuje popularizaci a vzdělávání v oblasti AI. Zároveň je doktorandem na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a zaměřuje se na dopady umělé inteligence.