Liveworksheets je portál, který vám umožní transformovat tradiční tisknutelné materiály ve formátech doc, pdf, jpg a další do interaktivních on-line cvičení a online pracovních listů. Nemusíte vytvářet žádné složité šablony, stačí pouze nahrát již připravené dokumenty v jednom z podporujících formátů a upravit je do požadované formy.

Platforma navíc využívá další moderní technologie, které do pracovních listů mohou přidat zvuky, videa a různé druhy cvičení. Můžete použít vlastní interaktivní pracovní listy nebo můžete použít ty, které sdílejí jiní učitelé.

Web je pouze v angličtině a španělštině, k dispozici je ale připraveno několik videonávodů, které jsou velmi přehledné a které vás provedou přípravou výukových materiálů.

Liveworksheets můžete využívat zdarma za možnosti přístupu k základním funkcím. Platforma dále nabízí několik druhů placených licencí jak pro jednotlivce, tak pro celé instituce. Tyto licence se od sebe liší maximálním počtem zapsaných žáků, počtem soukromých pracovních listů a knih, počtem vytvořených skupiny či počtem dní po kterých zůstane žákova odpověď na cvičení v mailu. Stačí provést velmi jednoduchou registraci na jejich webových stránkách.

Ukázkové aktivity:

Savci, an interactive worksheet by BavSeVedou
liveworksheets.com