Jednoduchý on-line editor Quizizz umožňuje intuitivní vytvoření otázek ve webovém prostředí. Žáci se přihlašují pomocí kódu a zadáním jména (přezdívky). Test je možné spustit v průběhu vyučovací hodiny nebo zadat jako domácí úkol. Quizizz nabízí ihned a zdarma funkce, které jsou u jiných systémů (Kahoot!, Quizlet, Socrative) součástí placené verze.

 

 

Na Quizizz máte možnost snadno najít a převzít již hotový kvíz nebo importovat otázky z kvízů jiných učitelů Časový limit kvízu lze nastavit až na 15 minut, jde tedy využít i pro větší projekty, písemky nebo výpočty příkladů v matematice. Kvíz můžete zadat i jako domácí úkol a vyhodnotit jej později. Quizizz poskytuje dobrý přehled o všech proběhlých kvízech a jejich výsledcích a jde propojit i s Google Classroom

Jak funguje Quizizz?

 1. Přednášející vytvoří na Quizizz online kvíz.
 2. Učitel zveřejní žákům číselný pin.
 3. Studenti se připojí přes počítač nebo libovolné mobilní zařízení pomocí daného pinu ke kvízu.
 4. Žáci řeší kvízové otázky buď individuálně nebo společně ve třídě.
 5. Můžete spustit okamžitou hru v různých režimech.
  • Classic: Žáci odpovídají individuálně svým vlastním tempem.
  • Team: Žáci odpovídají svým vlastním tempem, ale výsledky jsou počítány po týmech.
  • Test: klasické testování žáků a záznam jejich výsledků (vyžadován účet).
 6. Quizizz umožňuje náhodné pořadí otázek, zobrazení správných odpovědí, časovač nebo povolený počet pokusů (1-5, nekonečno).
 7. Student (i učitel) získává okamžitou zpětnou vazbu o procentuální úspěšnosti a prostupu kvízem. Také vidí své pořadí v rámci celé skupiny hráčů.

Ukázkové aktivity: