Brain & Breakfast - Technologická revoluce a její dopady na společnost

Pojďte s námi posnídat a něco nového se dozvědět.

Začátek

21/02/2019 - 08:30

Konec

21/02/2019 - 11:00

UL 601 (Fakulta strojní), Univerzitní 22, Plzeň   Zobrazit mapu

V rámci akce Brain and Breakfast budeme 21. února v 8:30 živě přenášet přednášku Prof. Ing. Vladimíra Maříka, DrSc., dr.h.c. na téma Technologická revoluce a její dopady na společnost z pražského Impact Hubu. Ráno vám v nové multimediální učebně UL601 (Fakulta strojní) zpříjemníme i malou snídaní.

Technologická revoluce silně ovlivní trh práce i vzdělávací systém. Postupně se některé obecnější principy promítají i do fungování společnosti a státu. V přednášce Vladimíra Maříka budou prezentovány hlavní principy Průmyslu 4.0, zejména komunikační prosíťování, virtualizace prvků fyzického světa a znalostmi podporovaná integrace systémů. Prodiskutovány budou vhodné modely a způsoby reprezentace složitých systémů, stejně jako prinicpy fungování agentních systémů. “V přednášce bude také představena nová role robotů v průmyslové revoluci i dopady myšlenek Průmyslu 4.0 na energetiku, chytrá města nebo zdravotnictví,” zve za pořádají Oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání Jana Holatová. Zvláštní pozornost bude věnována dopadům na život společnosti, které mohou být jak pozitivní, tak i negativní.

Kapacita naší učebny je naplněna, již není možné se přihlašovat.

jholato@rek.zcu.cz