Jak psát implementaci v projektech Horizont 2020 a Horizont Evropa

Konec

16/03/2020 - 12:30

Adresa

zasedací místnost děkanátu Fakulty elektrotechnické, EU219, Univerzitní 8, Plzeň   Zobrazit mapu

Zajímáte se o přípravu projektů do programu Horizont 2020/Horizont Evropa? Chcete plánovat a formulovat sekci implementace projektových žádostí? Chcete zvýšit svou úspěšnost v rámcových programech EU? Zúčastněte se semináře organizovaného Projektovým centrem ZČU.

Cílem semináře je podat praktické rady pro formulaci sekce „Implementace“ v grantových žádostech programu Evropské unie Horizont 2020 a připravovaného programu Horizont Evropa. Na semináři zazní informace mj. o následujících tématech:

• postupy, pojmy a koncepty, které se uplatňují v části implementace
  • zásady konstrukce pracovních plánů a výstupů projektů
  • struktura nastavení výstupů projektu vzhledem k alokaci zdrojů
  • struktury a procesy managementu projektu a managementu rizik
  • složení konsorcia a jeho obhajoba
  • alokace lidských a finančních zdrojů v rozpočtu projektu
  • příprava realizace projektu pomocí grantových a konsorciálních dohod, technické nástroje implementace
  • příklady dobré a špatné praxe
  • očekávané změny pro příští program Horizont Evropa

Předběžný program naleznete na webu. Tématy provedou zkušení konzultanti, pisatelé i hodnotitelé evropských projektů. Přihlášky na akci zasílejte prostřednictvím registračního formuláře.