Plán genderové rovnosti ZČU v kontextu programu Horizont Evropa

Konec

28/04/2022 - 12:00

UV 115b, budova Fakulty strojní   Zobrazit mapu

Projektové centrum ZČU pořádá seminář, na kterém nám představí nový Plán rovných příležitostí, který podpoří rozvoj příznivého pracovního prostředí a zároveň univerzitě umožní být i nadále příjemcem financí z programu Horizont Evropa.

Opatření na podporu rovnosti mezi muži a ženami v oblasti vědy a výzkumu jsou zásadním kritériem hodnocení projektových návrhů v programu Horizont Evropa.

Na semináři budou zúčastnění seznámeni s aktivitami v rámci Plánu rovných příležitostí ZČU a dále s tím, jaký význam má přijetí- tohoto plánu pro účast ZČU v evropských výzkumných projektech. Účastníci budou diskutovat o tom, jak v programu Horizont Evropa konkrétně pracovat v různých částech projektového návrhu s odlišnými genderovými aspekty obsahu výzkumu i institucionálního prostředí. Zazní praktické tipy, jak naplnit klíčová a univerzálně aplikovaná hodnotící kritéria v oblasti genderové rovnosti.

Pozvánku a program akce naleznete v příloze.

Registrujte se nejpozději do pondělí 25. 4. 2022 prostřednictvím registračního formuláře.