Plzeňské rozhovory: Co je realita?

Čemu můžeme v životě médií a sociálních sítí věřit?

Začátek

15/04/2019 - 08:30

Konec

15/04/2019 - 19:00

Adresa

Moving Station, Koperníkova 56 (Most Ivana Magora Jirouse 2), 301 00 Plzeň   Zobrazit mapu

Světoví odborníci budou hovořit nejen o manipulaci s informacemi prostřednictvím Fake News a sociálních sítí, která je typická pro dnešní dobu, ale také o tom, jak se v těchto zprávách orientovat a správně je vyhodnocovat. Zároveň si představíme praktické využití virtuální reality pro terapeutické účely při léčbě závislostí či možnosti rozšířené reality při navrhování interaktivních prezentací. Součástí každého bloku bude diskuse s odborníky a akci uzavře panelová diskuse.
Celá akce bude simultánně tlumočena.

Vstup je volný na základě potvrzené registrace.

TALK 1: Využití rozšířené reality (8:30 – 9:30)
Christophe Gaeta – exhibition designer, Belgium
Jan Kokolia – výtvarník, tvůrce videoklipů a počítačových her, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, ČR

TALK 2: Fake News (10:00 – 11:00)
Todd Leventhal – Gloabal Engagement Center, Department of State, USA
Josef Šlerka – Nadační fond nezávislé žurnalistiky a Univerzita Karlova, ČR

TALK 3: Terapeutické využití virtuální reality při léčbě závislostí (11:30 – 12:30)
Jiří Podlipný – psychiatr, FN Plzeň, ČR
Petr Hořejší – odborník na virtuální realitu v praxi, Západočeská univerzita v Plzni, ČR

TALK 4: Sociální média a jejich prezentace reality (13:00 – 14:00)
Derek Lackaff – Associate Professor of Communications, Elon University, USA
Přemysl Rosůlek – odborník na sociální média, Západočeská univerzita v Plzni, ČR
TALK 5: Panelová diskuse (17:30 – 19:00)
Panelové diskuse se zúčastní řada z odborníků z dopoledního bloku

Doprovodný program
Dílna virtuální a rozšířené reality Západočeské univerzity
Žáci si budou moci prakticky vyzkoušet filmování na zelené plátno, virtuálně se projít po naší planetě, dozvědět se více o využití virtuální a rozšířené reality.

Výstava prací studentů ateliéru Grafický design FDULS ZČU v Plzni “Inspirace přírodou” Zobrazení přírody – reálného světa kolem nás skrze grafickou zkratku.

buskova@ujp.zcu.cz