Problematika sexuálního obtěžování: jak pomoci studentům, jak se vyvarovat problémů, jak jednat správně

Řečníci

Začátek

10/11/2022 - 15:00

Konec

10/11/2022 - 16:30

Cílem přednášky je přinést akademickým pracovníkům důležité informace o problematice sexuálního obtěžování. Během semináře se budeme mj. věnovat tomu, jak oběti těchto patologických jevů rozeznat, jak s nimi co nejlépe navázat kontakt, jak se v takové situaci zachovat a jak nabídnout účinnou pomoc.

Nabídneme také praktické rady a tipy, jak se vyhnout možným problémům v interakci učitel/ka vs. žák/žákyně, respektive student/ka.

Akce je určena primárně vyučujícím Západočeské univerzity v Plzni, ale je otevřena pro všechny zaměstnance i zaměstnankyně ZČU i pro veřejnost.

Prosíme však o přihlášení.

Termín: čtvrtek 10. listopadu 2022, 15:00-16:30
Místo konání: budova Fakulty elektrotechnické, Univerzitní 26, místnost EP 110
Advokátka Lucie Hrdá (AK Hrdá), je laureátkou Ceny Františky Plamínkové v kategorii “Osobnost roku” která se dlouhodobě věnuje osvětě veřejnosti i pracovníků justice o domácím násilí a sexuálních deliktech.
Od roku 2009 provozuje advokátní kancelář, která se specializuje na trestní a rodinné právo. Jako jedna z mála advokátních kanceláří v ČR se zaměřuje na problematiku domácího násilí a stalkingu.
Umístila se mezi 5 laureátkami ceny Flamma 2021 – ocenění pro inspirativní právničky z Česka a Slovenska
Je členkou Unie obhájců ČR a národním tutorem vzdělávacího programu Rady Evropy pro právní profesionály HELP.
V roce 2021 se dostala na třetí místo v žebříčku nejvýznamnějších advokátek ČR podle časopisu Právní rádce.
Je spoluzakladatelkou Bez trestu, z.s. – organizace usilující o zasvěcení veřejnosti do problematiky sexualizovaného a domácího násilí (www.beztrestu.cz)
Akci pořádá oddělení vzdělávání a rozvoje zaměstnanců ve spolupráci s Katedrou psychologie Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.

jholato@rek.zcu.cz