Setkání a diskuse s Thomasem Nicholsem

Jak čelit dezinformacím? Přijďte diskutovat s předním americkým odborníkem na bezpečnostní politiku.

Začátek

11/10/2017 - 17:00

Konec

Adresa

KULTURKA - Západočeská univerzita v Plzni, Sedláčkova 19, 301 00 Plzeň 3 Sedláčkova 19   Zobrazit mapu
Americké centrum US Point Ústavu jazykové přípravy ZČU v Plzni vás zve na přednášku a následnou diskuzi na velice aktuální a diskutované téma – dezinformace a jejich šíření. Dezinformační weby mají dnes na českém internetu silné zastoupení a negativně ovlivňují jak ty, kteří manipulativním zprávám přímo nevěří, tak i ty, kteří je prvotně nečtou. Profesor Thomas Nichols přednáší bezpečnostní politiku na několika amerických vysokých školách, včetně Harvardovy univerzity, a je častým komentátorem v amerických médiích.  Bude mluvit o vývoji dezinformací, o tom, jak rozpoznat dezinformační techniky a čelit šíření dezinformací. Objasní, jak například funguje ruský propagandistický aparát a proč je pro zdravou demokracii důležité, aby si lidé vytvářeli své názory na základě pravdivých informací a faktů. Profesor Nichols bude s účastníky setkání diskutovat také o tom, proč je důležité se před škodlivým vlivem propagandy bránit a jak rozpoznat, že s vámi někdo manipuluje. Přijďte se poučit i diskutovat ve středu 11. 10. 2017 od 17 hodin do Kulturky, Informačního a poradenského centra ZČU v Sedláčkově ulici.