Sexualizované a domácí násilí? Jak mluvit s obětmi domácího násilí

Dozvíte se, co je vlastně sexualizované a domácí násilí, jak často se vyskytuje v populaci, jak vypadá a jak se s ním vypořádat – u vás doma i u lidí kolem vás.

Řečníci

Začátek

10/11/2022 - 11:00

Konec

10/11/2022 - 12:30

Univerzitní 26, Plzeň   Zobrazit mapu

Nabídneme praktické rady a tipy, jak postupovat, pokud chcete někomu pomoci.

Akce je určena primárně studentům a studentkám Západočeské univerzity v Plzni, ale je otevřena pro všechny zaměstnance a zaměstnankyně ZČU i pro veřejnost.

Akce je zdarma, prosíme o přihlášení.

Termín: čtvrtek 10. listopadu 2022, 11:00-12:30
Místo konání: budova Fakulty elektrotechnické, Univerzitní 26, místnost EP 130
Advokátka Lucie Hrdá (AK Hrdá), je laureátkou Ceny Františky Plamínkové v kategorii “Osobnost roku” která se dlouhodobě věnuje osvětě veřejnosti i pracovníků justice o domácím násilí a sexuálních deliktech.
Od roku 2009 provozuje advokátní kancelář, která se specializuje na trestní a rodinné právo. Jako jedna z mála advokátních kanceláří v ČR se zaměřuje na problematiku domácího násilí a stalkingu.
Umístila se mezi 5 laureátkami ceny Flamma 2021 – ocenění pro inspirativní právničky z Česka a Slovenska
Je členkou Unie obhájců ČR a národním tutorem vzdělávacího programu Rady Evropy pro právní profesionály HELP.
V roce 2021 se dostala na třetí místo v žebříčku nejvýznamnějších advokátek ČR podle časopisu Právní rádce.
Je spoluzakladatelkou Bez trestu, z.s. – organizace usilující o zasvěcení veřejnosti do problematiky sexualizovaného a domácího násilí (www.beztrestu.cz)
Akci pořádá oddělení vzdělávání a rozvoje zaměstnanců ve spolupráci s Katedrou psychologie Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.

jholato@rek.zcu.cz