Slam poetry battle: ZČU vs. UK

Konec

12/04/2022 - 21:00

Fakulta elektrotechnická, místnost EP 120   Zobrazit mapu
V hokeji si to tyhle univerzity rozdávají docela často. A ve fotbale a tenisu už to možná taky zkusily. Ale v poezii? To sotva! A proto je tady Slam poetry battle mezi ZČU a UK. Nečekejte ale žádné vetché staříky nad hrobem, co z posledních sil sípou své jamby a trocheje a snaží se aspoň z desetiny působit dojmem Karla Hynka Máchy. Ne! Tohle bude jinak. Moderně. Zábavně. Interaktivně! Slam poetry totiž potřebuje diváka. Potřebuje ho, aby rozhodl, jak celá akce dopadne. Budeš to právě ty? Tým Západočeské univerzity:
  • DR. FILIPITCH (mistr ČR 2017 a trojnásobný mistr ČR v duo slamu)
  • ŠVÉD (mistr ČR 2021)
  • JENÍK (nejvyšší slamer ve střední Evropě)
  • JAKEŠ (vítěz 1. Slam poetry Kindergarden)
Tým Univerzity Karlovy:
  • TUKAN (vicemistr ČR 2017 a trojnásobný mistr ČR v duo slamu)
  • LEF L´LEVIATAN (finalista MČR)
  • MRUČIVÁK (finalista MČR)
  • TIM POSTOVIT (mistr ČR v duo slamu 2019)
ALTERNATIVNÍ DEFINICE SLAM POETRY: žánr performativní poezie; kombinace poezie a divadla; soutěž v recitaci básniček; poezie okamžiku; poezie vs. show