Současná zahraniční politika Ruské federace

Konec

22/02/2022 - 20:00

on-line   Zobrazit mapu

Mocenská konfrontace Ruska a Západu již několik týdnů plní titulky světových médií, východ Evropy se může stát dějištěm největšího konfliktu od konce studené války. Co Vladimir Putin vlastně chce a jakou oběť je Západ ochoten podstoupit?

Akademický spolek studentů politických věd v Plzni si vás dovoluje pozvat na první z debat pořádanou Akademickým spolkem v letním semestru akademického roku 2021/2022. Dvouhodinová debata se vzhledem k aktuální epidemické situaci uskuteční on-line formou na Facebooku AS, prostřednictvím živého vysílání.
Předmětem debaty bude ruská zahraniční politika jak ve vztahu k nejbližšímu okolí v rámci souvislého území Evropy a Asie (Čína, postsovětská Střední Asie, východní Evropa, EU), tak ruské kroky ve strategicky důležitém regionu Blízkého východu.
Mluvit se bude i o vztazích s další jadernou, globálně působící velmocí – Spojenými státy americkými. V neposlední řadě bude řeč o souvislostech změny klimatu a ruského exportu plynu coby silného nástroje geopolitiky.
Prostor bude samozřejmě i pro Vaše dotazy.
V debatě vystoupí Michael Romancov, politický geograf UK FSV Praha a Metropolitní univerzity Praha, a Jaroslav Kurfürst, politický geograf Ostravské univerzity a diplomat působící na zastupitelských úřadech ČR v Bruselu, Moskvě a Washingtonu.

info@ascpssu.cz