Zero Waste aneb život bez odpadu

Chcete omezit ve svém životě odpad? Březnová přednáška vám poradí jak na to.

Začátek

11/03/2019 - 17:00

Konec

Univerzitní 22, Plzeň   Zobrazit mapu

Celoživotní a distanční vzdělávání vás zve na přednášku o životě bez odpadu ve všech jeho aspektech.

11. března od 17:00

Budova Fakulty strojní, Univerzitní 22, UP 101

Akce je zdarma, nutné je však přihlášení.

Průměrný Čech či Češka vyprodukují každý rok téměř 350 kilogramů komunálního odpadu. Můžeme se to naučit změnit! Zero Waste – život bez odpadu nabízí konkrétní rady a tipy, jak si odpad do života nepouštět a jak si s tím, co se v něm objeví, poradit co nejvíce ohleduplně k lidem i k přírodě.
Během přednášky se dozvíte:
  • co to zero waste život je,
  • jak se k němu postupně propracovávat,
  • jak nakupovat bez obalů,
  • jak omezit používání jednorázových plastů,
  • ale také jak na zero waste ve škole, v kanceláři nebo na cestách.
O Czech Zero Waste?

Některé děti sní o tom stát se popelářem. My sníme o světě, ve kterém popeláře nebudeme potřebovat. Jsme tři holky – Helča, Míša a Jana a na vlastní kůži zkoušíme, jak se ve svém životě v Česku, ale i za jeho hranicemi vyhnout odpadu. O těchto zkušenostech píšeme blog Czech Zero Waste. www.czechzerowaste.cz

merta@rek.zcu.cz