Blíží se start dalšího ročníku soutěže KONTEXT

Kontext, krajská on-line soutěž pro porozumění odbornému anglickému textu, připravuje Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci s Plzeňských krajem a je určena pro žáky gymnázií, středních odborných škol, učňovských oborů s maturitou a středních odborných učilišť.

On-line soutěž bude zahájena 4. listopadu 2021 a každé listopadové pondělí pak budou studentům zpřístupněny nové texty a testy, které studenti vyplňují na počítačích nebo chytrých zařízeních během školní výuky v prostředí LMS Moodle. V soutěži jsou použity texty z různých oblastí a oborů, propojujícím tématem bude “Internet”.

Soutěž má pět kategorií, společně poměří své schopnosti studenti gymnázií 1. – 2. ročníku (kvinty a sexty víceletých gymnázií), studenti gymnázií 3. – 4. ročníku (septimy a oktávy víceletých gymnázií), žáci středních odborných škol a učňovských oborů s maturitou 1. – 2. ročník, žáci středních odborných škol a učňovských oborů s maturitou 3. – 4. ročník a v poslední kategorii pak žáci středních odborných učilišť. „Finále soutěže, do kterého postoupí výherci školního kola soutěže, se uskuteční 6. a 7. ledna 2022 od 9 hodin v prostorách budovy Fakulty strojní”, dodává za organizační tým Viktor Chejlava.

Více informací a pravidla najdete na webu soutěže KONTEXT.