Chcete se naučit efektivně využívat cizojazyčné zdroje?

Po úspěšných kurzech Vědecká komunikace v anglickém jazyce a Metoda CLIL (cizojazyčná výuka nejazykového předmětu) připravila pro akademické pracovníky Barbora Reynaert nový kurz Efektivní využívání cizojazyčných zdrojů na VŠ.

Kurz pomůže účastníkům zorientovat se v nepřeberném množství cizojazyčných zdrojů a umět vybrat a efektivně využít cizojazyčné materiály v podobě odborných textů a videí ve výuce na vysoké škole. “Po absolvování kurzu se bude účastník orientovat v problematice cizojazyčných zdrojů, bude schopen vyhledat různé cizojazyčné materiály a kriticky posoudit jejich vhodnost do své výuky. Kurz účastníkům také poskytne praktické tipy, jak pracovat s jazykově obtížným materiálem a jak připravit vhodné aktivity s využitím cizojazyčného materiálu pro studenty na přednáškách a v seminářích,” říká lektorka kurzu Mgr. Barbora Reynaert, Ph.D. z Katedry anglického jazyka na Fakultě pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.

Během kurzu se účastníci naučí posuzovat důvěryhodnost cizojazyčného materiálu, práci s klíčovými slovy a získá tipy na efektivní vyhledávání vhodných cizojazyčných materiálů. Kurz bude mít prezenční i on-line část v LMS Moodle.

První běh kurzu Efektivní využívání cizojazyčných zdrojů na VŠ proběhne 13. 12. 2021 od 14:00 v učebně UL 601 a přihlásit se na něj můžete ZDE.

Kurz byl vytvořen v rámci ESF II projektu Západočeské univerzity v Plzni

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013239