Erik Tabery hostem debaty Opuštěná univerzita, opuštěná společnost

Zamyšlení nad otázkami vzdělání v české společnosti se šéfredaktorem časopisu Respekt, držitelem ceny Magnesia Litera, Erikem Taberym. Debata navazuje na vydání knihy Opuštěná společnost Erika Taberyho o vývoji českého státu a výzvách, kterým nyní čelí a čelit bude a proběhne 27. listopadu od 16:30 v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM. Jsme schopni se poučit z našich dosavadních chyb? Co nám radí naše historie? Je možné úplně změnit základní hodnoty státu, na kterém vznikla původně? Je hnací silou současného populismu?

Katedra filozofie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni připravuje v akademickém roce 2018/2019 pravidelný cyklus nazvaný “Univerzita jako příležitost”. Bude se jednat především o besedy a workshopy, které svým zaměřením přímo či nepřímo souvisí s tématem vzdělávání (nejen humanitního), vědy a obecně fungováním moderních společností v 21. století. Cílem pořadatelů je poukázat na to, že platforma univerzitního prostředí nabízí mimořádný prostor, kde je možné se učit, experimentovat a dělat chyby. Implicitním cílem bude zvýšit prestiž vysokoškolského vzdělání v očích studentů, pedagogů a veřejnosti.

Více informací neleznete na webu Univerzita jako příležitost.