On-line soutěž KONTEXT zná vítěze

Druhý ročník on-line soutěže v porozumění anglickému odbornému textu KONTEXT je minulostí. Za krajským kláním žáků gymnázií, středních odborných škol, učňovských oborů s maturitou a středních odborných učilišť udělalo tečku finále, které ve čtvrtek 9. a v pátek 10. hostila Západočeská univerzita. ZČU soutěž pořádala spolu s Plzeňským krajem.

KONTEXT odstartoval už v listopadu, kdy se na středních školách v Plzeňském kraji konala čtyři on-line kola, při nichž žáci odpovídali na otázky týkající se jednotlivých odborných textů. Ti nejlepší pak postoupili do dvoudenního finále, kde je kromě on-line testů čekaly také ústní zkoušky.

Letošního ročníku KONTEXTu se zúčastnilo 1707 žáků z 19 škol (6 gymnázií, 13 SŠ a SOŠ), o obsahovou náplň a odborné texty na téma Nové technologie se postaral tým Bartlomieje Wróblewskiho z Ústavu jazykové přípravy ZČU. Organizační a technickou část soutěže, stejně jako správu systému LMS Moodle, zajistilo oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání.

V kategorii gymnázií získali první místo zástupci Gymnázia Luďka Pika Sebastián Hájek a Kristýna Čejková, v kategorii středních a středních odborných škol zvítězili Tereza Jurašová a Filip Landkamr z SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara a také Barbora Čermáková z VOŠ a SPŠE Plzeň

Plzeňský kraj věnoval vítězům poukázky na nákup elektroniky, Ústav jazykové přípravy poukázky na jazykový kurz dle vlastního výběru na Mezinárodní letní jazykové škole.

V současné chvíli probíhá přihlašování i do dalších soutěží, které pořádá Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci s Plzeňským krajem. Studenti středních škol mohou soutěžit ještě v mezinárodní verzi soutěže nazvané iKontext, fanoušci matematiky pak v soutěži mKontext.