Proběhl 8. ročník konference Učitel IN

8. ročník konference UČITEL IN přilákal do kampusu Západočeské univerzity v Plzni na Borech více než 150 pedagogů a nadšenců pro smysluplné využití technologií ve vzdělávání. Po dvou ročnících, které proběhly on-line, jsme se opět mohli setkat tváří v tvář, a to v budově Fakulty elektrotechnické. Zde byly v sobotu 15. října 2022 připraveny dvě atraktivní přednášky a 16 praktických workshopů pod vedením zkušených pedagogů z různých škol. Konferenci zahájil rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček spolu s proděkanem Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni Jiřím Tupou.

Dopolední program konference zahájil Miroslav Staněk svou přednáškou s názvem Zachraňte Ohma, Pascala a Newtona (před) novou informatikou! Přednáška se setkala s velkým ohlasem. Pokud jste se jí nemohli zúčastnit, pusťte si ji ze záznamu, rozhodně stojí za to.

V dopoledním i odpoledním bloku měli účastníci a účastnice konference možnost výběru vždy z 8 workshopů, zaměřených především na novou informatiku a využití ICT ve školách. Na své si však přišli také zájemci o robotiku či využití dronů a termovize ve výuce.

Konferenci zakončil Václav Maněna přednáškou na téma Nenechte se napálit v online světě, kterou rovněž můžete zhlédnout ze záznamu. Na webových stránkách Václava Maněny pak naleznete materiály k přednášce.

Konference byla nejen podnětná, ale podle ohlasů návštěvníků a návštěvnic také velmi příjemná. Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

Termín dalšího ročníku konference zveřejníme na webových stránkách Učitel IN .

Konference byla zařazena mezi akce iniciativy Codeweek.

Konference se konala pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka, záštitou primátora města Plzně Pavla Šindeláře a záštitou rektora Západočeské univerzity v Plzni Miroslava Holečka.