První Letní škola vysokoškolské pedagogiky měla úspěch

Od úterý 16. července do čtvrtka 18. července proběhla v Železné Rudě Letní škola vysokoškolské pedagogiky pořádaná oddělením Celoživotní a distanční vzdělávání. Prvního ročníku této akce se zúčastnilo 27 účastníků ze Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Pardubice a Vysoké školy polytechnické Jihlava. První den bylo na programu představení jednotlivých univerzit a seznámení mezi jednotlivými účastníky pomocí aktivit, které je možné využít při výuce, večer pak workshop Jana Besedy o Sociálních kompetencích a jejich rozvoji na vysoké škole. Ve středu dostali všichni účastníci prostor sdílet příklady dobré praxe z jejich výuky. Aby byl dostatečně využit potenciál horského místa konání a letního počasí, konala se po obědě procházka s aktivitami na téma Nové trendy ve výuce na vysokých školách. Na programu byla také přednáška Michala Dubce na téma komunikace na vysoké škole a o Svobodě a možnosti volby pro studenty nejen kurzů typu MOOC hovořila Veronika Neničková. „Celá letní škola probíhala v přátelské a tvůrčí atmosféře. Velmi jsem ocenil všechny přednášky pozvaných odborníků z jiných univerzit a center, ale také zajímavé příspěvky ostatních kolegů,“ říká Václav Duffek, který doufá, že se mu získané znalosti a dovednosti z Letní školy vysokoškolské pedagogiky, v České republice první a jediné, podaří zakomponovat také do vyučování.

Pokud vás zajímají akce zaměřené na pedagogiku, již teď vás můžeme pozvat na konferenci Učitel-in, tedy setkání učitelů, studentů a všech, kteří mají zájem o problematiku smysluplného využití ICT ve vzdělávání, která se koná 19. října 2019.