Webináře 11.–17. 9. 2017

Nová dávka webinářů po prázdninové pauze.
  • RVP: Proces domestikace živočišných druhů od paleolitu do současnosti aneb Kde se vzala domácí zvířata?

Jak vypadá proces domestikace a jaký dopad to má na zvířata? Ing. Lenka Skoupá má pro učitele MŠ a ZŠ spoustu zajímavých informací. Dozvíte se, co je domestikace a jaké jsou její obecné principy, jak proces domestikace vypadá, k jakým změnám dochází u zvířat v průběhu domestikace a následného šlechtění i že je domestikace stále trvající proces. Setkání je určeno učitelům MŠ, prvního a druhého stupně základních škol, vedoucím volnočasových aktivit. středa 13. 9.  2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Ing. Lenka Skoupá
Záznamy z již proběhlých webinářů naleznete zde na webu Rámcového vzdělávacího programu.
  • Empower: Interactive Class systems in UNINETTUNO course delivery model

Uninettuno developed and evolves its own organizational and didactic models for course design and delivery through a research-driven approach: experimentation/prototyping – piloting – large scale roll out. One of the main components of Uninettuno delivery model is the provision of environments and activities for interactive and collaborative learning. The webinar will briefly introduce Uninettuno models, focusing then on the process that led to evolve the “Virtual Classroom” system in an “Interactive Class” system (experimentation – piloting – large scale roll out), and on the psychopedagogy-centered approach adopted for the definition of teaching/learning model framework for all the actors of the teaching/learning process. úterý 12. 9. 2017, 11:0012:00 odkaz na připojení lektor: Alessandro Caforio (UNINETTUNO)
Empower je projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities) sdružující vybrané evropské univerzity, který umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání. Do projektu je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni. Na youtube kanálu EADTU naleznete kromě záznamů z již proběhlých webinářů i další videa týkající se distančního vzdělávání.

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.