Webináře 17.–23. 4. 2017

Vzdělávejte se online i nadále! Třebaže v tomto týdnu neprobíhá mnoho aktuálních webinářů, nic vám nebrání ve shlédnutí již proběhlých kurzů.
  • RVP: Scientix – inspirace ze světa přírodních věd

Jak by mohla probíhat spolupráce mezi učiteli, odborníky a vědeckými pracovníky v oblasti matematiky, přírodovědných a technických předmětů?  Scientix je evropský projekt, který se zaměřuje na podporu vzdělávání v oblasti matematiky, přírodovědných a technických oborů (www.scientix.eu). Učitelům nabízí volně dostupné výukové materiály, projektům možnost zveřejnit své výstupy a všem příležitost nechat se inspirovat a vzájemně sdílet své nápady, zkušenosti a postřehy. Na webináři se seznámíte s možnostmi, které projekt Scientix nabízí učitelům, a uvidíte i několik konkrétních výukových aktivit. Setkání je primárně určeno učitelům základních a středních škol, kteří hledají inspiraci do výuky matematiky a přírodních věd. čtvrtek 13. 4. 2017, 20:00 odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová – pracuje v Domě zahraniční spolupráce (www.dzs.cz), kde se věnuje především projektům v rámci sdružení European Schoolnet.

Záznamy z již proběhlých webinářů

• RVP – metodický portál pro sdílení zkušeností a vzájemnou inspiraci učitelů.
  • Večerní univerzity na portále Microsoft Educator Community.
  • Empower  projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities), v němž je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni, sdružuje vybrané evropské univerzity a umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání.  Záznamy webinářů a další videa týkající se distančního vzdělávání jsou dostupné na youtube kanálu EADTU.
  • Cisco WebEx – záznamy webinářů a videokonferencí zejména z oblasti managementu, marketingu a profesního rozvoje.

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.

Obrázek: MOOCs in Higher Education Landscape autor: Célya Gruson-Daniel https://commons.wikimedia.org/ CC BY 2.5