Webináře 18.–24. 9. 2017

Webináře 18.–24. 9. 2017

Tento týden nás čeká pouze jeden nový webinář. Pokud by to ale pro vás bylo málo, můžete zhlédnout záznamy již proběhlých webových kurzů.
  • RVP: Khanova škola – možnosti využití, překládání se studenty a tvorba vlastních videí

    Fenomén Khanovy školy jistě není českým učitelům neznámý. Lektorky Alena Vlachová a Petra Jirůtková nabídnou pohled do zákulisí tohoto volně dostupného projektu a přidají i pár užitečných rad pro učitele ZŠ, SŠ i VŠ.

    Cíle setkání: – Přiblížit učitelům ZŠ a SŠ všech typů obsah a možnosti využití Khanovy školy – Ukázat možnost zapojení studentů v překládání videí v rozhraní Amara – Porovnat styly výukových videí na české scéně (mluvící hlavy, píšící ruce a khanovská videa) – Představit vyzkoušený HW a SW použitelný pro tvorbu výukových videí (od mobilu na čajové konvici po profesionální výbavu) – Diskutovat výhody a nevýhody programů SmoothDraw, Camtasia a ActivePresenter – Předat praktické tipy pro uživatelské nastavení programů SmoothDraw, Camtasia, ActivePresenteručitelům druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol, kteří chtějí získat zajímavé výukové zdroje Program – Co je Khanova škola a Khan Academy, kam směřují a jak je může využít český učitel a jeho studenti – Jak se mohou studenti učit tím, že překládají výukové video – Výuková videa na české scéně – Vyzkoušený hardware a software pro tvorbu vlastních výukových videí: Grafické tablety Wacom, mikrofony a headsety, programy SmoothDraw, Camtasia a ActivePresenter (poměr cena/výkon) – Dotazy účastníků online setkání a z modulu Diskuze Setkání je určeno učitelům druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol, kteří chtějí získat zajímavé výukové zdroje, zájemcům o tvorbu vlastních výukových videí a všem zájemcům o spolupráci s Khanovou školou.

  • středa 20. 9.  2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Petra Jirůtková a Alena Vlachová

Záznamy z již proběhlých webinářů

  • RVP – metodický portál pro sdílení zkušeností a vzájemnou inspiraci učitelů.
  • Večerní univerzity na portále Microsoft Educator Community.
  • Empower  projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities), v němž je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni, sdružuje vybrané evropské univerzity a umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání.  Záznamy webinářů a další videa týkající se distančního vzdělávání jsou dostupné na youtube kanálu EADTU.
  • Cisco WebEx – záznamy webinářů a videokonferencí zejména z oblasti managementu, marketingu a profesního rozvoje
 

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.