Webináře 20.–26. 3. 2017

Co vás ve světě online vzdělávání čeká tento týden? Není toho málo!
  • RVP: Hodnocení studentských prací v online prostředí Jak získat od žáků odpovědi na konkrétní otázky online? Jak je vyhodnotit? Jak distribuovat zpětnou vazbu?Hodnocení a zpětná vazba je v rámci jakéhokoliv edukačního procesu nedílnou součástí dobré atmosféry v třídním kolektivu. Velmi důležité je na zpětnou vazbu nezapomínat a věnovat jí zvýšenou pozornost s ohledem na rozsah studentských výstupů, které bez kvalitní zpětné vazby a otevřeného hodnocení postrádají smysl. V rámci webináře se zaměříme nejen na on-line nástroje, které umožňují hodnocení studentských prací efektivně a relativně rychle, ale i na princip otevřeného hodnocení, které vybízí studenty k diskuzi a relativizaci učitelského pohledu/hodnocení. Nástroje jakými je např. Kaizena, Verso nebo Edpuzzle umožňují rozvíjet takový způsob hodnocení v jakémkoliv předmětu a zároveň umožňují věnovat větší pozornost mezipředmětovým vztahům a individualizaci výuky. Setkání je určeno všem učitelům a zájemcům o vzdělávání s důrazem na podporu hodnocení pomocí ICT nástrojů v humanitních předmětech.Lektor: Martin Vonášek – učitel na střední škole, vyučující dějepisu a mediální výchovy, příležitostný hráč a zájemce o oblast indie game. čtvrtek 22.3.2017 20:0021:00 odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat)
Na webu RVP navíc naleznete záznamy již proběhlých webinářů.
  • Večerní univerzity od Microsoftu: Microsoft Classroom Naučte se efektivně řídit úkoly z jednotlivých předmětů prostřednictvím této aplikace. Ve webináři se dozvíte, jak jej využívat pro vlastní účely i pro potřeby výuky s vašimi studenty. úterý 21.3.2017 od 18:00 – odkaz na připojení
Záznamy z proběhlých večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.
  • Alfresco: Making the Case for Process and Content Management

There is no content within your organization, that is not created by a business process, or does not participate in one. None! How to effectively implement Process and Content management technologies? Read more about the webinar. čtvrtek 23. 3. 2017 od 15:00 – odkaz na připojení (je třeba se předem zaregistrovat)
Také Alfresco nabízí záznamy již uskutečněných webinářů.

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.