Webináře 24.–30. 4. 2017

• RVP: Možnosti využití mediálních dovedností

Co si představíte pod pojmem Turistickomediální kurz? Ing. Martin Blatoň, PhD. vám dodá podrobnosti a nabídne Vám inspiraci ke zvýšení mediálních a ICT dovedností (nejen) u vašich žáků. Témata setkání: – informatika a mediální výchova mohou probíhat i mimo školu, např. jako TURISTICKOMEDIÁLNÍ KURZ (zakotveno i v ŠVP, viz průřezová témata) – ukázka z obsahu podobně laděného kurzu: zvýšení ICT a mediálních schopností, práce se střihovým programem a obsluha videokamery (fotoaparátu), rozvoj kamarádských vztahů a spolupráce – aktivity na turistickomediálním kurzu: scénář, natáčení videí, tvorba videoklipů, rozhovory, střihání videa, fotografování, práce s klíčovacím plátnem – akce Udělování MendelOskarů Setkání je primárně určeno učitelům základních a středních škol, kteří chějí smysluplně propojit mediální výuku s moderními technologiemi.   čtvrtek 26. 4. 2017, 20:00 odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Ing. Martin Blatoň, PhD.
Na webu RVP navíc naleznete záznamy již proběhlých webinářů.

• Empower: Institutional support for prospective and new students in online and distance education

abstract středa 26. 4. 2017 13:0014:30 – odkaz na připojení lektoři: Angeles Sánchez-Elvira Paniagua (UNED); Antonio Moreira Teixeira (UAb); Magdalena Cruz Benzán (UAPA); Mehmet Firat (Anadolu University); Marion Stevens (OUNL)
Empower je projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities) sdružující vybrané evropské univerzity, který umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání. Do projektu je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni. Na youtube kanálu EADTU naleznete kromě záznamů z již proběhlých webinářů i další videa týkající se distančního vzdělávání.

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.

Obrázek: Webinar Nick Youngson http://nyphotographic.com/ CC BY-SA 3.0