Webináře 27. 3.–2. 4. 2017

Webináře 27. 3.–2. 4. 2017

Podívejte se, co se děje ve světě online vzdělávání tento týden!  
  • RVP: Je naše digitální stopa ještě naše?

    Máme týden otevřeného vzdělávání. Propagace těchto forem, počínaje volně dostupnými výukovými materiály (OER), masivními otevřenými online kurzy (MOOC) konče, nemůže být nikdy dostatečná, protože působí proti odporu ze strany sil snažících školství chápat jen jako zdroj zisků. V poslední době se stále více ukazuje, že se podobně podnikatelsky profilují téměř všechny záměry firem působících online. Největší problém do budoucna představují hlavně známé korporace (Big 5) a jejich sociální sítě. Téměř vše, co se na internetu dnes děje, nějakým způsobem přispívá k zostřování soutěže na globálním trhu a růstu antagonizmů. O to složitější to má naše otevřenost i naše potřeba sdílet a předávat poznání bez postranních úmyslů neomezeně každému s cílem zmírnit zvětšující se propast ve vzdělání mezi lidmi. Zamysleme se nad tím, co můžeme v této situaci dělat. Setkání je určeno každému se zájmem o dané téma, učitelům a odborné veřejnosti.   středa 29. 3. 2017, 20:00 odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. Webinář probíhá v rámci Týdne otevřeného vzdělávání (více informací a další akce zde)
Na webu RVP navíc naleznete záznamy již proběhlých webinářů.   Empower je projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities) sdružující vybrané evropské univerzity, který umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání. Do projektu je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni. Na youtube kanálu EADTU naleznete kromě záznamů z již proběhlých webinářů i další videa týkající se distančního vzdělávání.  
  • Aliance pro otevřené vzdělávání: Novinky ze světa Otevřeného vzdělávání

    Jaké jsou poslední novinky ze světa Otevřeného vzdělávání v České republice i na Slovenska? přednášející: Michal Kaderka, Tamara Kováčová, Jan Gondola čtvrtek 30. 3. 2017 15:00 – 16:00 – odkaz na připojení Webinář probíhá v rámci Týdne otevřeného vzdělávání (více informací a další akce zde)

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.