Webináře 3.–9. 4. 2017

• RVP: Pohybové chvilky a hry v MŠ

Mgr. Michael Novotný letos v rámci online setkání představil tvořivou dramatiku v MŠ. Jaké je jeho pojetí pohybových chvilek a hravých aktivit s předškolními dětmi? Nenechte si ujít hodinku plnou inspirace a nápadů! Setkání je určeno učitelkám mateřských škol a elementaristkám. Inspiraci jistě přineseme i rodičům předškoláků.

středa 5. 4. 2017, 20:00 odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektor: Mgr. Michael Novotný Na webu RVP navíc naleznete záznamy již proběhlých webinářů.

• Večerní univerzity od Microsoftu: Minecraft ve výuce

Minecraft je velmi známá a ještě více populární počítačová hra, která funguje na principu virtuálního lega, z něhož lze vybudovat prakticky cokoliv. Jako každá hra i Minecraft primárně slouží k zábavě, zároveň ale pomáhá rozvíjet kreativitu a spolupráci, a skrývá tak skutečný výukový potenciál. Jak jej využít s vašimi studenty?

úterý 4. 4. 2017, 18:00 – odkaz na připojení  Záznamy z proběhlých večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.

• Vím Víc: Jak najít a odhalit to, co vám žere čas

Webinář z oblasti osobního rozvoje. Naučte se odhalovat nejčastější chyby, které vám žerou čas v práci, a zejména jim předcházet. Pracujte efektivněji a choďte z práce včas a s dobrým pocitem!

úterý 4. 4. 2017, 20:00 odkaz na zdarma přihlášení lektor: Jiří Benedikt – konzultant a podnikatel, lektor kurzů Time managementu

Na webu Vím víc naleznete záznamy dříve uskutečněných webinářů věnujících se zejména oblasti osobního rozvoje či praktických IT dovedností.

Nezaujali vás aktuální webináře? Tak zapátrejte v archivu již proběhlých!
  • Empower – projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities), v němž je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni, sdružuje vybrané evropské univerzity a umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání.  Záznamy webinářů a další videa týkající se distančního vzdělávání jsou dostupné na youtube kanálu EADTU.
  • Alfresco – Alfresco je open source Enterprise Content Management systém. Na webu naleznete webinářů týkajících nejčastěji se zejména managementu s využitím platformy Alfresco.
  • Cicso WebEx – záznamy webinářů a videokonferencí zejména z oblasti managementu, marketingu a profesního rozvoje.

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.

Obrázek: Webinar Nick Youngson http://nyphotographic.com/ CC BY-SA 3.0