Webináře 30. 10.–5. 11. 2017

• RVP: Badatelsky orientovaná výuka (jak bádat venku, napříč předměty, pohled z praxe)

Ing. Martin Kříž nám téměř před dvěma lety předložil svou představu vzdělávání v zahradě napříč předměty (záznam webináře zde). Jaká bude jeho koncepce badatelsky orientované výuky?
    Badatelsky orientované učení je metoda, která jde napříč předměty a pokud je správně vedená, posiluje kompetence k učení. V otevřeném bádání se učitel stává průvodcem a žák badatelem, stanovuje otázku, řeší hypotézu, zkoumá, pracuje v týmu, své výsledky prezentuje a obhajuje. Jak bádat otevřeně a venku v zahradě, v lese, na louce, to vám přiblížíme v následujícím webináři.
    Bádat mohou učitelé na prvním i druhém stupni, i na SŠ, princip je pořád stejný, jen jde o náročnost výzkumu a metod a pomůcek. Bádat mohou i mimoškolní pedagogové na táborech, ideální třeba pro debrujáry, ale i skauty v přírodě…
    čtvrtek 2. 11. 2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektoři: Ing. Martin Kříž, vedoucí Ekocentra Chaloupky Kněžice

Záznamy z již proběhlých webinářů

• RVP – metodický portál pro sdílení zkušeností a vzájemnou inspiraci učitelů.
    • Večerní univerzity na portále Microsoft Educator Community.
    • Empower  projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities), v němž je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni, sdružuje vybrané evropské univerzity a umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání.  Záznamy webinářů a další videa týkající se distančního vzdělávání jsou dostupné na youtube kanálu EADTU.
    • Cisco WebEx – záznamy webinářů a videokonferencí zejména z oblasti managementu, marketingu a profesního rozvoje

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.