Webináře 6.–12. 3. 2017

Webináře 6.–12. 3. 2017

Rádi se soustavně vzděláváte, rozšiřujete své znalosti, ale je pro vás složité najít si na čas a přemisťovat se na kurzy a semináře do jiných měst či dokonce zemí? Máme pro vás jednoduché řešení – vzdělávejte se prostřednictvím webinářů, webových seminářů, k účasti na nichž vám stačí pouze počítač a připojení k internetu. Od nynějška se můžete každý týden těšit na pozvánky na připravované české i zahraniční webináře, které budou probíhat v následujícím týdnu.  Na co se můžete těšit nyní?  
  • RVP: Okamžiky rozhodnutí

    Webinář představí publikaci  „Okamžik rozhodnutí – životní volby ve zlomovém okamžiku dějin 20. století”. PANT z.s. vydal na sklonku roku 2016 další publikaci metodické řady Edice Moderních dějin, tentokráte otevírající historické a zároveň aktuální téma rozhodování jednotlivce ve vypjatých, zlomových momentech dějin, v časech narůstající společenské i politické krize, kdy nekontrolovaně narůstá společenské napětí. Více informací o publikaci najdete zde. Setkání je určeno učitelům základních škol, gymnázií a středních škol, kteří vyučují společenskovědní obory. Inspiraci jistě načerpá i veřejnost, zajímající se o historii. lektor: Mgr. Milan Hes, Ph.D., didaktik dějepisu, historik, spisovatel a publicista čtvrtek 9.3.2017 20:0021:00 odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat)
Na webu RVP navíc naleznete záznamy již proběhlých webinářů.  
  • Večerní univerzity od Microsoftu: Skype in the Classroom

    Skype in the Classroom je zdarma dostupná služba pro učitele a odborníky z celého světa. Nabízí možnost propojit se mezi sebou a sdílet přes Skype nápady, myšlenky, ale zároveň nabízí možnost nechat se inspirovat. Proč a jak využívat tuto službu se dozvíte ve webináři.  úterý 7.3.2017 od 18:00 – odkaz na připojení 
Záznamy z proběhlých večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.  
  • Empower: Deconstructing Technology Enhanced learning: from platforms to the cloud

    lektor: Miguel Rodriguez Artacho (UNED) středa 8.3.2017 11:0012:30 – odkaz na připojení
Empower je projekt EADTU (The European Association of Distance Teaching Universities) sdružující vybrané evropské univerzity, který umožňuje sdílení zkušeností a spolupráci v oblasti otevřeného online vzdělávání. Do projektu je zapojena i Západočeská univerzita v Plzni. Na youtube kanálu EADTU naleznete kromě záznamů z již proběhlých webinářů i další videa týkající se distančního vzdělávání.  

Chtěli byste i vy sami realizovat webinář nebo online kurz? Rádi vám s realizací pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: info@ucv.zcu.cz.

   
Obrázek: Webinar Nick Youngson http://nyphotographic.com/ CC BY-SA 3.0