Webináře 9.–15. 10. 2017

• RVP: MOOC – a další možnosti pro profesní rozvoj učitelů

Před šesti měsíci nabídla Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová v rámci webinářů RVP projekt, který pracuje s volně dostupnými výukovými materiály. Volně dostupné jsou také tzv. MOOC kurzy. Víte o nich vše potřebné, abyste je mohli využívat?

V rámci webináře představíme různé možnosti pro profesní rozvoj učitelů a vedoucích pracovníků škol, které nabízí Dům zahraniční spolupráce – vzdělávání z domova (on-line), v České republice nebo v zahraničí. Zaměříme se především na European Schoolnet Academy (bezplatné masivní otevřené on-line kurzy pro učitele a další zájemce o začleňování digitálních technologií do výuky a inovativní výukové metody), aktivitu eTwinning (největší online komunita škol v Evropě umožňující realizovat mezinárodní projekty s podporou digitálních technologií a vzdělávat se v této oblasti) a program Erasmus+ (v něm mohou školy např. získat grant na další vzdělávání pedagogů formou účasti na mezinárodních seminářích nebo návštěvy výuky na partnerské škole v zahraničí).
    Setkání je určeno učitelům a vedoucím pracovníkům všech typů škol (MŠ, ZŠ, SŠ), kteří se chtějí dále vzdělávat.
    středa 11. 10.  2017, 20:00 – odkaz na připojení (je nutné se na portálu zdarma registrovat) lektorky: Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová – pracuje v Domě zahraniční spolupráce (www.dzs.cz), kde se věnuje především projektům v rámci sdružení European Schoolnet. Mgr. Pavlína Toporská – pracuje v Domě zahraniční spolupráce (www.dzs.cz) jako konzultantka projektů školního vzdělávání programu Erasmus+.

• Večerní univerzity od Microsoftu: Minecraft ve výuce

Počítačová hra ve výuce – nesmysl? Právě naopak! Seznamte se se hrou, která dává smysl a navíc má obrovský pedagogický potenciál.
    středa 11. 10. 2017, 18:00 – odkaz na připojení lektor: Irena Ulucay Záznamy z proběhlých večerních univerzit naleznete na portále Microsoft Educator Community.

• Microsoft:  Employee engagement and empowerment – Empowering employees through a Digital Workplace

Empowering employees is a key aspect of successful digital transformation and a starting point for many companies. Today’s cloud-based technologies are helping companies quickly implement innovation solutions that enhance mobility, collaboration and communications and, ultimately, improve productivity as part of their digital transformation. Join Microsoft experts at our free ‘Empowering employees through a Digital Workplace’ webinar to find out how Microsoft Cloud technologies can be used to develop business solutions in the digital workplace. In this highly interactive session, Richard will discuss ways of aligning productivity, mobility, collaboration and communications components into a Digital Workplace and how Microsoft technologies can help you drive employee engagement and empowerment. středa 11. 10. 2017, 11:00 – registrace zde lektor: Richard Smith, Senior Architect (Cloud Productivity), Microsoft Services