Socrative je online platforma na tvorbu krátkých testů či kvízů s takřka okamžitou zpětnou vazbou. Platformu lze využít jako nástroj rychlé kontroly znalostí během výuky, jako kontrolní test či jako osvěžení on-line vyučování. K dispozici jsou dvě rozhraní této aplikace – Socrative Teacher a Socrative Student.

 

Socrative funguje jak na rozhraní iOS, Android a je k nalezení na Microsoft Store. Nevýhodou platformy je absence českého jazyka, k jejímu plnému využití je potřeba alespoň základní úroveň znalosti angličtiny (na internetu je mnoho jednoduchých video návodů, které vám s přípravou testu či kvízu pomohou).

Kvíz může obsahovat otázky s odpovědí typu ano/ne, výběr z možností nebo doplnění textové odpovědi. Každý kvíz je vázán na jednu místnost („room“), která má unikátní název, pod nímž ji mohou studenti nalézt a začít odpovídat na otázky připraveného kvízu. Socrative nabízí tři možnosti licence. Jedna je zdarma a dvě podléhají poplatku. Rozdíl v licencích je například v maximálním počtu zapsaných studentů, exportu výsledků testů do Excelu či v množství vytvořených učeben k výuce.

Ukázkové aktivity: