ZČU připravuje workshopy pro ukrajinské a české teenagery

Na ZČU bude od 24. března každý čtvrtek připraven prostor pro setkávání mladých lidí z Ukrajiny a České republiky se zájmem o vědu.

Pod hlavičkou projektu Bav se vědou se připravují workshopy a exkurze, které zavedou účastníky do vybraných laboratoří a pracovišť Západočeské univerzity v Plzni. Do programu se zapojí čeští a ukrajinští vědci z Fakulty strojní, Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a Centra informatizace a výpočetní techniky (IoT lab). Účastníci workshopů si tak vyzkouší například programování, 3D modelování a 3D tisk, práci s kolaborativním robotem nebo nanovrstvami, ale i modelování v Ateliéru produktového designu nebo TRX trénink na katedře tělesné výchovy a sportu.

Kapacita workshopů je plánována na 20 účastníků ve věku 11 – 17 let. Všechna setkání jsou zdarma, ale na každý workshop je třeba se přihlásit. Další informace jsou k dispozici na webu Bav se vědou.