Mgr. Marcela Linková, Ph.D.

V roce 1999 vystudovala obor anglistika a amerikanistika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 2014 získala doktorát v oboru sociologie na Fakultě sociálních věd UK. Od března 2000 je členkou výzkumného týmu Sociologického ústavu Akademie věd České republiky. V roce 2001 se stala vedoucí Národního kontaktního centra – gender a věda. 18. října 2017 se stala vedoucí Pracovní skupiny pro tvorbu akčního plánu na podporu rozvoje lidských zdrojů a genderové rovnosti. Je členkou poradních orgánů v České republice a Evropské komisi, jako jsou Expert Advisory Board Science in Society, Expert Group on the Research Profession, Helsinki Group on Women and Science, Resortní koordinační skupina VaV nebo Pracovní skupina VERA pro rozvoj lidských zdrojů a rovného přístupu žen a mužů ve výzkumu a vývoji MŠMT. 25. září 2018 v rámci akce Ženy ve vědě vystoupila v Evropském parlamentu. Věnuje se především tématu postavení žen ve vědě.

ID Název akce Délka kurzu Datum začátku
Genderová (ne)rovnost a vědecká excelence 2 Hours 17/05/2024