Adventure learning: Poutní cesta studentů dějin umění

Dobrodružství jako součást výuky na vysoké škole? Přijďte se inspirovat!

Řečníci

Začátek

12/12/2018 - 17:00

Konec

12/12/2018 - 19:00

Jungmannova 1, Plzeň, místnost JJ113A (Univerzita 3. věku)   Zobrazit mapu

Dne 12. 12. od 17 hod. budeme mít vzácnou příležitost přivítat na Západočeské univerzitě v Plzni Mgr. Petra Sudického, který pomáhal budovat on-line přesah netradičnímu projektu.

Studenti Centra raně středověkých studií z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v rámci předmětu Dějiny umění absolvovali společně pouť dlouhou více než 1500 km. Čtyři měsíce putovali se svým vyučujícím Ivanem Folettim napříč Francií od kláštera Conques po Mont-Saint-Michel v duchu cest středověkých poutníků. Po třech týdnech chůze vždy následoval třítýdenní pobyt v klášteře, studium památek a přednášky expertů v oboru.

Během setkání na Západočeské univerzitě v Plzni nám Petr nejdříve představí celý projekt jako netradiční metodu výuky – tzv. adventure learning. Pak budete mít možnost shlédnout cca 50 minutový film, který celý projekt i jeho výstupy dokumentuje.

Nenechte si zajímavou akci ujít! Srdečně zveme zaměstnance i studenty ZČU, ale i všechny ostatní zájemce o poutní cesty nebo netradiční metody výuky.

Těšíme se na Vás v budově Fakulty filozofické, Jungmannova ul. 1, v učebně JJ113A (prostory Univerzity 3. věku).

Vstup je volný, oceníme pokud se předem přihlásíte.

Kontakt:

PhDr. Lucie Rohlíková, Ph.D.

Celoživotní a distanční vzdělávání

Západočeská univerzita v Plzni