Bezpečné pracovní a studijní prostředí

Jak na bezpečné pracovní prostředí pro všechny

Začátek

21/02/2023 - 10:00

Konec

21/02/2023 - 12:00

Univerzitní 22, místnost UV115b   Zobrazit mapu

Workshop Bezpečné pracovní a studijní prostředí provede účastnice a účastníky různými úrovněmi, na kterých se v akademickém prostředí může vyskytnout prostor pro potenciální znevýhodnění plynoucí ze strukturálních překážek a bariér, kterým nejsou vystaveny všechny osoby stejně.

Společně se podíváme na to, jaké mechanismy se spolupodílí na utváření studijního i pracovního prostoru na úrovni vztahů, jakou roli v tomto procesu hraje jazyk a komunikace a proč je důležité se těmito faktory zabývat. Seznámíme se také s nástroji a příklady opatření, které může instituce využít pro vytvoření bezpečného prostředí pro všechny.

Workshop je určen jak pro zaměstnance a zaměstnankyně ZČU, tak pro studenty a studentky ZČU.

Workshop je organizován ve spolupráci s NKC Gender a věda.

Lektorky workshopu:
Eva Oliva
Vystudovala bakalářský program Humanities, Society and Culture na Anglo-americké Univerzitě v Praze. V současné době dokončuje magisterský stupeň studia na Ústavu etnologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se zaměřením na genderově podmíněné společenské role. Věnuje se problematice prosazování institucionálních změn ve vědeckých a výzkumných organizacích nebo genderově podmíněného násilí a sexuálního obtěžování v akademickém a vědeckém prostředí.

Ananké Nebeská
Vystudovala bakalářský program Studium humanitní vzdělanosti se zaměřením na kulturní antropologii na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy a v rámci Erasmu strávila rok na University of Copenhagen. Momentálně dokončuje magisterský program Genderová studia rovněž na FHS UK, kde se ve své diplomové práci zabývá prolínáním feminismu a ekologie. Věnuje se genderové dimenzi v obsahu vědy a výzkumu, spolupracuje též na vývoji metodiky hodnocení dopadu aktivit na podporu genderové rovnosti.

Termín:

úterý 21. 2. 2023 10:00-12:00 v místnosti UV 115b (budova Fakulty strojní)

Koordinátor akce:

Mgr. Petr Šimon, simonp@rek.zcu.cz, +420724953686