Brian Dorn, Ph. D. : Teaching informatics in primary and secondary schools

Tématem přednášky jsou přístupy k přípravě učitelů informatiky základních a středních škol.

Začátek

15/10/2018 - 15:00

Konec

15/10/2018 - 17:00

Zveme vás na přednášku Dr. Briana Dorna, který vyučuje na University of Nebraska v Omaze.

KDY: 15. 10. 2018, 15.00-17.00

KDE: Pedagogická fakulta ZČU, Klatovská 51, učebna KL206

Brian Dorn, Ph.D. vyučuje odbornou informatiku na University of Nebraska v Omaze. Spolu s kolegy a studenty vede v laboratoři BRIDGE počítačový výzkum zaměřený na proces učení. Sám se přímo věnuje navrhování a evaluaci nástrojů pro podporu učení v oblasti informačních technologií. Aktivně pracuje na rozšiřování všeobecné digitální gramotnosti na základních a středních školách v Nebrasce. Získal titul Ph.D. na Georgia Institute of Technology, je aktivním členem ACM, ISLS a AERA a pracuje jako spolueditor časopisu Computer Science Education.