Kulatý stůl na téma Genderová problematika a sociální bezpečí

Badatelský tým představí výsledky výzkumu u kulatého stolu a vysvětlí, proč má smysl se sociálním bezpečím zabývat.

Začátek

12/12/2022 - 09:00

Konec

12/12/2022 - 11:30

Univerzitní 8, místnost UR 007   Zobrazit mapu

Sociální bezpečí je zastřešující koncept pro budování pozitivního společenského klimatu na institucích, kde jsou oceňovány hodnoty kolegiality, otevřenosti, respektu a pozornosti vůči všem členům akademické komunity. Jaký je stav sociálního bezpečí na ZČU a dalších českých VŠ zkoumal v roce 2022 výzkumný tým z FF ZČU ve složení Sandra Štollová a Ladislav Toušek. Výsledky výzkumu badatelský tým u kulatého stolu představí posluchačům a posluchačkám a vysvětlí, proč má smysl se sociálním bezpečím zabývat a jak téma souvisí s problematikou genderové rovnosti. Diskuse na toto téma byla v roce 2021 otevřena v rámci genderového auditu, jehož zjištění byla základem pro Plán rovných příležitostí 2022-2024. Cíle plánu, opatření a stav plnění po prvním roce jeho implementace, stejně jako výzvy do budoucna, které s sebou plán přináší, představí Petr Šimon, vedoucí pracovní skupiny Celouniverzitní HR Award a Plán rovných příležitostí.

Kulatý stůl bude realizován formou otevřené diskuse, která je určena všem zájemcům akademické obce.

Termín:

pondělí 12. 12. 2022, 9:00-11:30 v místnosti UR 007 (budova Rektorátu)

Koordinátor akce: Mgr. Jana Holatová, e-mail: jholato@rek.zcu.cz, mobil: 737 500 347