Kurz Příprava případových studií pro výuku různých oborů na VŠ

Minulý týden proběhl již třetí běh kurzu Příprava případových studií pro výuku různých oborů na VŠ pod vedením PhDr. Tomáše Langera. Co se v kurzu dozvíte dobře shrnuli jeho předchozí účastníci:

„Případové studie jsou zajímavým prvkem, který je možné využít při jakékoliv výuce. Umožní studentům uvědomit si využití řešené problematiky v praxi a zároveň oživí obsah výuky. Studenti mohou vidět řešené úlohy i z jiného úhlu pohledu. V praxi je možné případové studie využít ve všech předmětech. V rámci případových studií se rozvíjí i fantazie studenta a jeho logické uvažování, pomáhají studentům oddělit důležité informace od nepodstatných a zamyslet se nad možnostmi řešení dané situace. Studenti mohou vidět, že ne všechny situace se dají řešit jen jedním způsobem a existují různá variantní řešení. Zajímavým prvkem pro výuku jsou případové studie, které vycházejí z obrazového zadání.“

Účastníků nebylo mnoho, přesto si kurz účastníci i lektor pochvalovali. Právě díky malému počtu studujících měl kurz jedinečnou a osobní atmosféru. Další termín kurzu bude vypsán na letní semestr.

ESF projekt Západočeské univerzity v Plzni

Registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002287