Otevřené on-line kurzy pro podporu on-line výuky (především pro učitele VŠ)

Otevřené on-line kurzy pro podporu on-line výuky (především pro učitele VŠ)

Otevřeli jsme pro vás on-line část kurzů vysokoškolské pedagogiky připravené oddělením celoživotního a distančního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni. Absolvování kurzu je zdarma. Stačí se jen přihlásit a začít! Zúčastnit se může kdokoli.

Autorská příprava kurzů v LMS Moodle

Zajímá vás e-learning? Chcete umět vytvářet kurzy v LMS Moodle? Naučte se vytvářet kurzy v programu Moodle a posuňte tak své pedagogické schopnosti na novou úroveň. Přihlásit se můžete ZDE.

Práce tutora v LMS Moodle

Kvalitní e-learnig vyžaduje kvalitního tutora. Víte jaké jsou jeho povinnosti? Jak  úspěšně provádět samostudiem a poskytnout studentům dostatečnou metodickou i technickou podporu? Přihlásit se můžete ZDE.

Efektivní design studijních materiálů podle principů multimediálního učení

Zajímá vás multimediální učení? Rádi byste měli kvalitnější prezentace? Chcete učinit své  vyučování kvalitnějším? Během kurzu se dozvíte, jak inovovat svoje prezentace a studijní materiály podle principů multimediálního učení, ke kterému dochází, když budujeme mentální struktury ze slov, obrazů, zvuku a videa. Přihlásit se můžete ZDE.

Inovace prezentací pro výuku s využitím Prezi

Rádi byste vytvářeli poutavější prezentace? Využití cloudového prezentačního softwaru Prezi vám umožní vytvářet netradiční a atraktivní prezentace, které jsou dobře využitelné jak pro vzdělávací účely, tak i pro profesionální firemní prezentace. Přihlásit se můžete ZDE.

Tvorba on-line testu v LMS Moodle

Moodle je nástroj pro tvorbu elektronických kurzů na internetu i pro vedení výuky v těchto kurzech. Zajímá vás, jak správně připravovat testy v tomto systému? Přihlásit se můžete ZDE.

Jak správně sestavit test pro studenty?

Chcete vytvářet lepší testy? Rádi byste se orientovali v jednotlivých typech testů? A víte, jak vypadá cyklus přípravy testu? Pak je kurz určen právě Vám, ať vyučujete jakékoli disciplíny na kterékoli fakultě. Seznámíte se s různými druhy testů. Poznáte jednotlivé typy testových položek, jejich výhody a nevýhody. Přihlásit se můžete ZDE.

Využití internetových aplikací ve výuce na VŠ

Chcete zatraktivnit svoji výuku pro mladší generace? Rádi byste se orientovali v aplikacích určených pro výuku? V tomto  kurzu se podíváme na silná a slabá místa využití mobilních a internetových aplikací pro podporu výuky na vysoké škole. Představíme vám výběr toho nejzajímavějšího, co je pro vysokoškolské využití k dispozici. Přihlásit se můžete ZDE.

Příprava případových studií pro výuku různých oborů na VŠ

Rádi byste se naučili používat případové studie ve své výuce? Chcete znát pravidla pro jejich vytváření, tipy a nápady? Kurz představí případovou studii jako metodu vhodnou pro výuku různých odborných témat humanitního i technického zaměření. Věnovat se bude typologii případových studií, pravidlům a metodice tvorby a realizace případových studií, a to v řadě variant. Přihlásit se můžete ZDE.