Příchod vlků očima venkovana a státní ochrany přírody

Příchod vlků očima venkovana a státní ochrany přírody

Příchod vlků do Česka jitří staré vášně. Jedni se radují z návratu divoké přírody, další ve vlcích vidí nebezpečné konkurenty a jiní se oprávněně obávají o své živobytí. Je v Čechách dost místa pro lidi i pro vlky? A je možné s vlky žít a kolik nás to bude stát?

Přednáškou Příchod vlků očima venkovana a státní ochrany přírody, která proběhne 21. května od 17 hodin (UP 101, budova Fakulty strojní) vás provedou tři účinkující – František Groessl (Český svaz ochránců přírody Libosváry), který se na problematiku dívá z pohledu člověka žijícího na venkově, RNDr. Tomáš Peckert, Ph.D. (ředitel CHKO Český les a regionálního pracoviště AOPK ČR) a RNDr. Milena Prokopová, Ph.D. (vedoucí Oddělení sledování stavu biodiverzity CHKO Český les a regionálního pracoviště AOPK ČR), kteří se zaměří na návrat vlků z pohledu státní ochrany přírody.

“Vlků na území České republiky přibývá a podle posledních dat z analýzy fotopastí a pozorování se na našem území pohybuje až 70 těchto šelem. V přednášce se budeme zabývat aktuální situací vlků v České republice a Plzeňském kraji a zkusíme přiblížit, jaký je život vlků a jejich místo v přírodě,” říká za pořádající oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání Martin Merta.

Vstup na přednášku je zdarma, je však nutné se zaregistrovat zde.

Více informací o návratu vlků do přírody naleznete na stránkách Návrat vlků.