Proběhlo školení pro vedoucí pracovníky Zákoník práce v praxi

Zaměstnanci ZČU, převážně vedoucí zaměstnanci, navštívili 8.10.2018 školení na téma Zákoník práce v praxi. Školení vedl Mgr. Michal Vrajík, advokát s praxí z prostředí univerzit.

Pracovně právní problematika je na ZČU často probíraným tématem. Prostředí univerzity je velmi specifické a v oblasti řízení lidských zdrojů má časté výjimky oproti soukromého sektoru. V blízké době se v této oblasti nevyhneme změnám, ať s ohledem na změnu legislativních požadavků, či na podmínky projektu HR Award, který na ZČU probíhá. Obsahová část vycházela nejen ze zkušeností Mgr. Vrajíka, který cílil na oblasti často v prostředí univerzit řešené, ale vycházela i z námětů samotných účastníků. Účastníci získali přehled o tom, co nám dnes platná legislativa ukládá a umožňuje a mohli si ujasnit témata, ve kterých si nebyli jistí. Diskuze, která probíhala celou dobu školení, jistě pomohla udržet koncentraci účastníků až do samého konce školení.